2 výhry, 2 prohry a jsme průběžně čtvrtí

01.04.2019

Na domácím ligovém kole v pražském Radotíně se nám dvakrát nedařilo. Prohrané derby a neproměněné šance proti Ostravskému ABAKu nás stáli 5 bodů. I přes to jsme si udrželi šance na dobré umístění pro vyřazovací část.

V prvním utkání sobotního hracího dne přehrál ComAp brněnské Bulldogs hladce poměrem 13:1: Zápas byl nejzajímavější asi pro statistiky, kdy si Bohouš Dvořák připsal hattrick (resp. čtyři branky) a Fanda Synek 5 asistencí.

Po něm přišel podobně jednoznačný souboj, kdy ABAK porazil Meter 6:1. A následoval celkem poklidný zápas Tatran versus Meteor. Pražáci po chladnějším úvodu, kdy jim plzeňští vstřelili gól již ve druhé minutě zabrali a zvítězili přesvědčivě 5:2.

O poznání dramatičtější dění však teprve přicházelo. V dalším zápase si to Abak Ostrava rozdal v boji o druhé až čtvrté místo s ComAp Praha. Po rychlém úvodním gólu Míry Večeři a v brance betonové zdi značky Gruner, získal Abak přehled a ten podpořil i druhým gólem. Ve druhé třetině šli borci dokonce do třígólového trháku, ale Vláďa Mařík o půl minutu později snížil. Po vyrovnané druhé a třetí třetině, tak s výsledkem 3:1 celek bral z města majícího v heraldickém znaku koně a zlatou růži všechny tři body.

V posledním zápase sobotního odpoledne nepřipustili Tatranští překvapení a výsledkem 7:1 Bulldogs přesvědčivě porazili. Zajímavostí bylo snad to, že si Tatran rozdělil góly týmově mezi šest hráčů a že stejný počet bodů za góly a asistence si, jako obvykle aktivní Zdena Krupička připsala i Zuza Přibilová.

I nedělní ráno přivítala Praha opět sluníčkem. Ti, kdo sázeli, že začátek ligy poznamená časový posun se netrefili. Hned v ranním prvním zápase tak přestříleli hráči ComApu Praha tým MeteoruPlzeň v poměru 7:1. Bodově opět zazářil Bóďa Dvořák a hattrickem i F. Synek.

Potom přišlo očekávané utkání dvou navzájem oblíbených soupeřů Abaku Ostrava a Tatranu Střešovice. Zápas zahájili aktivněji Pražáci, kteří byli v první třetině o gól napřed. V polovině zápasu ale vyrovnala polská posila Abaku Marcin Batko. Pokračovalo se ve vysokém tempu a skvělé herní úrovni. Napínavá poslední třetina, kdy se střídaly tvrdé zákroky s odvážnými úniky, ale góly nepřinesla. Rozhodovaly tak nájezdy a v nich uspěl trochu šťastnější tým Ostravy. Utrhl tak v asi nejhezčím zápase šestého ligového turnaje bod navíc.

Hned poté následoval obdobně velmi důležitý zápas ze spodní části tabulky. Ve hře byly, jak postup, tak i pořadí play off o které bojují i celky Buldoků a Meteoru. Hráči Plzně gól po góle získávali navrch, a nakonec soupeře porazili vcelku velkým rozdílem 8:2.

Příjemný sportovní víkend zakončilo pražské derby mezi TJ Tatran Střešovice a SKV ComAp Praha. Ten výborně zachytil úvod druhé třetiny zápasu a již ve druhé minutě skóroval. To mu přidalo na hokejky potřebný klid, což se o soupeři říci nedalo. Pohledný a napínavý zápas ale neměl jistého vítěze ani po polovině, kdy ComAp zvýšil na 2:0. Tatran se stále snažil a měl šance na zvrat. Dobře organizovanou hru nakonec nyní již prakticky druhého týmu tabulky při počtu střel 17:17 ale nakonec nepřekonal. ComAp Team si tak si před posledním ligovém kolem v Plzni připravil velmi dobrou tabulkovou pozici.

Autor: Martin Kosinka