Exhibice paraflorbalu na FCC2020

15.01.2020

Měli jsme tu čest představit širší veřejnosti paraflorbal při jedné z největších akcí světové florbalové scény, které se v roce 2020 pořádají.

V Ostravě se odehrála florbalová "Liga mistrů", chcete-li jiné přirovnání, tak se hodí Final Four, prostě a jednoduše Florball Champions Cup 2020. Jedná se o turnaj aktuálních mistrovských celků ligových ročníků žen i mužů. V RT Torax Aréně v Ostravě-Porubě se tak sešlo celkem osm nejlepších florbalových klubů evropy, přesněji z Česka, Švédska, Finska a Švýcarska.

Samotný turnaj se skládal ze čtyřech sobotních semifinálových zápasů a v neděli se hrálo o medaile. Divácká účast byla skvělá, vzhledem k účasti domácích 1. SC Vítkovice v mužské i ženské části turnaje. Ti v roce 2019 dokázali ovládnout český florbal jak na mužské, tak i na ženské ligové scéně, takže podpora diváků na takto kvalitní akci byla opravdu výjimečná.

Naskytla se tak skvělá možnost představit paraflorbal přímo v hale a to v přestávkovém programu při zápasech domácích Vítkovic. Tatran tak nelenil a na pozvánku celku FBC ABAK Ostrava reagoval kladně a výzvu přijal. Odměnou byla skvělá exhibice před zaplněnou arénou. Paraflorbal celkově nenavštěvují davy diváků, proto pro každého hráče, který se mohl na ploše představit, byla exhibice zážitkem k nezaplacení. 

V neposlední řadě mohlo přes 2 500 diváků v hale vidět a při poslední exhibici dokonce i zkusit, že i na vozíku dokáže být florbal atraktivní sport. 

Zdroj foto: https://florbalvozickaru.cz (flickr) 
Autor článku: Tatran