V Ostravě nám to šlo

22.11.2018

V okleštěné sestavě bez dosavadního nejlepšího střelce probíhajícího ligového ročníku Zdeněk Krupička jsme v Ostravě vyrubali cenných 9 bodů za 3 vítězství.

Nepodařilo se nám zdolat pouze Budějovické Štíry, se kterými jsme dlouho drželi krok a nadějný stav 1-1. V půlce třetího dějství jsme po individuálních chybách 2x inkasovali a zápas byl rozhodnut v náš neprospěch. V závěru jsme se pokusili vrhnout všechny síly do útoku a vyrovnaný duel ještě zdramatizovat, ale soupeř zkušeně využil naší otevřenou obranu a zápas byl ukončen při skóre 1-5.

Velmi dobře herně jsme zvládli konfrontaci s Bulldogs Brno i BM&J New era. Dobře nás to naladilo na důležitý duel s ABAK Ostrava. Jejich silná sestava i se zahraničními posilami z Polska nás v minulém kole hodně potrápila a tak jsme očekávali tuhý boj. Vše se potvrdilo hned v prvních minutách, kdy nás Ostravští borci zatlačili a dvě minuty nás nepustili k balonu. Úvodní tlak jsme nepřestáli bez úhony a inkasovali první branku. Nevypadalo to s námi dobře.

Postupem času jsme se dokázali zvednout a vytvořit si alespoň náznaky šancí. Ke konci první třetiny jsme udeřili. Dva slepené góly nás poslali do vedení a dostatečně nahlodali psychiku soupeře do dalšího dějství. Pokračovali jsme trpělivě a bez větších chyb v obraně i rozehrávce. Nováček Jiří Cibelius, kterému nikdo neřekne jinak než "Boby", se skvěle pozičně uvolnil před soupeřovou bránou a po kvalitním pasu Hamase vstřelil svůj teprve druhý ligový gól a velkou měrou se tak podílel na vítězství. Za zmínku stojí i poslední trefa, kdy jsme stejně jako soupeř na začátku nás, tentokrát my jeho zavřeli na obranné polovině a po delší kombinaci potvrdili výhru čtvrtým gólem.

Do příštích zápasů budeme pracovat na detailech v rozehrávce a rozestavení, které nám ve vypjatých momentech dělají problém. Na play-off, které proběhne na jaře, budeme maximálně připraveni.

Autor: Tomáš Pek