Okradení Štíři a 3. místo po základní části

30.04.2019

Víkendové ligové kolo začalo překvapivě. Po samostatných nájezdech se nám podařilo vyhrát zápas se Štíry z Českých Budějovic. Výhra je to opravdu cenná, protože poslední prohra Štírů v České florbalové extralize se datuje k 27. 11. 2016, kdy je dokázal udolat ostravský ABAK.

Zápas s Budějovicemi se odehrával převážně na naší polovině, a tak bylo nutné proti technicky zdatnějšímu soupeři postavit kvalitní obranný blok a trpělivě čekat. Bylo jasné, že nebudeme mít moc možností k postupnému útoku, vzhledem k rychlému a kvalitnímu presingu Štírů, kteří tak ve velké části zápasů dominují. O to rychlejší přechod do útoku se náš tým snažil a již v první třetině bylo znát, že tudy vede cesta k dobrému výsledku.

Ještě v první půlce úvodní třetiny jsme zužitkovali možnost rychlého brejku po skvělé rychlé akci, kterou zakončil Marťas Němec parádní střelou pod víko. Dodalo nám to odhodlání k ještě přesnější obraně a své šance mohl využít i Tomíno.

V brance předváděl skvělé zákroky Jarda, který působil jistým dojmem a týmu dodával klid. Ve druhé třetině zápas probíhal podobně až do chvíle, kdy na trestnou lavici zaparkoval Tomíno a  Štíři dokázali našeho oslabení rychle využít.

Třetí třetina góly nepřinesla a tak vše dospělo až k samostatným nájezdům. Trojice Jaroušek, Stenly a Tomíno se postarala o překvapivý výsledek. Jarda vychytal nájezdy dvou zkušených hráčů soupeře Fandy i Zbyňka a Standa s Tomínem překonali budějovického gólmana Jirku Němce. Výhra byla naše!

O pár hodin později nás čekal také těžký soupeř. Spojený tým Mostu a Janský Lázní přijel v nejsilnější sestavě. Zápas začal z naší strany dobře, opět jsme šli do vedení, když se trefil Bobi. Měli jsme ale méně ze hry, zkušená obranná dvojice soupeře Petr Alina s Radkem Žižkou hrála s přehledem. Museli jsme přidat. Každou třetinou se náš výkon zlepšoval, vytvářeli jsme si i dobré příležitosti pro vstřelení branky, ale naopak jsme smolně inkasovali. Zápas skončil 1-1 a šlo se na nájezdy. I přes parádní trefu Standy se nám nepodařilo urvat vítězství a tak jsme ze zápasu vytěžili pouze jeden bod.

Nedělní zápas s domácím Meteorem Plzeň byl pro nás hodně důležitý. Nutnost vyhrát v základní hrací době nás před zápasem lehce svazovala. Důležité bylo hrát kompaktně a nepouštět lepšící se Plzeň do brankových příležitostí. Dařilo se nám hru obstojně kontrolovat, ale první třetinu nám vázlo zakončení. Ve druhém dějství už bylo vše jinak. Bobi otevřel skóre, Tomíno na něj navázal. I přes snížení soupeře na 1-2 jsme třetinu strhli na svou stranu v poměru 1-5. Náskok byl pro poslední dějství vzhledem k vývoji zápasu dostatečný. V závěru dokázala Plzeň snížit stav na 3-5. Důležitější než konečný výsledek a skóre byl pro nás zisk 3 bodů, které nám zajišťují lepší výchozí pozici do play-off.

Autor: Tomáš Pek