Protijed na Štíry byl po letech objeven na Ruzyni

17.09.2019

O víkendu 14. a 15. září jsme odehráli první 3 zápasy ligového ročníku 2019/2020. Chtěli jsme navázat na úspěšný turnaj PWO, kde se nám podařil historicky nejlepší výsledek. 

Už před začátek turnaje jsme věděli, že nebudeme mít k dispozici našeho nejlepšího střelce Zdeňka Krupičku a tak bylo nutné pozměnit rozestavení. Museli jsme zasáhnout i do obranné dvojice z PWO, kde se tak dařilo Honzovi Hamákovi s Tomášem Pekem. Pozitivní byl návrat Martina Němce, jakožto ryzího obránce, který onu pomyslnou díru v sestavě mohl zalepit. Jak bývá jeho zvykem, zhostil se toho na výbornou a byl vyhodnocen nejlepším hráčem uplynulého ligového kola. 

Hned v prvním zápase jsme opakovali finále loňského play-off a změřili síly se Štíry z Českých Budějovic. Se soupeřem se nám dařilo držet krok. Nerozhodil nás ani inkasovaný gól ve druhé třetině, kdy nás soupeř dokázal chytře přečíslit a akci dohrál prakticky do prázdné brány. Věděli jsme, že pokud si soupeře v našem obranném pásmu dobře rozebereme, bude pro ně těžké skórovat.

Třetí třetina se nesla v duchu rychlého obratu skóre. Ten nastartoval Jaroslav Novotný, který dokázal zneškodnit trestné střílení Jana Hermana. Na to navázala šťastným vyrovnávacím gólem Zuzana Přibilová, které se s přispěním zad Martina Němce podařilo vyrovnat skóre. Právě Martin Němec, který se v průběhu zápasu posunul na post útočníka, dokázal svým pohybem zefektivnit náš presing soupeřovi rozehrávky. 

Právě pohyb bez balonu pak rozhodl i o konečném stavu zápasu. Zuzana Přibilová si skvělým nájezdem za obránce řekla o dlouhý pas, se kterým Tomáš Pek neváhal a poslal Zuzanu do úniku. Její první pokus ještě gólman Štírů zneškodnil, ale z dorážky už se nemýlila. V konci zápasu nás opět podržel Jaroslav Novotný v brance a i přes mírné zmatky v obranné fázi jsme zápas dovedli do vítězného konce! Velká radost byla na místě. Pro Štíry tak skončila dlouhá šňůra neprohraných zápasů v základní hrací době. 

V dalším zápase jsme vyzvali posílený SKV Praha ComAp Team, který v létě doplnil kádr o gólmanskou jedničku reprezentace Jiřího Němce a Štěpána Karáska. Zápas byl vyrovnaný a kvalita obrany obou týmů převyšovala kreativitu útočníků. V zápase jsme šli do jednogólového vedení, které se nám ale nepodařilo udržet. Tvrdý a svižně hraný zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Bod navíc tentokrát získal tým SKV ComAp. 

V posledním zápase nás čekal Meter Plzeň. V zápase, kde jsme vždy papírovým favoritem, se nám dařilo držet na balonu a dominovat. Trpělivě jsme čekali na góly a zápas jsme bez větších problémů zvládli a výhra 4-0 nám zajistila další 3 body do tabulky.

V průběžné tabulce tak držíme druhé místo o bod za SKV Praha ComAp Team.  

Zdroj foto: https://florbalvozickaru.cz (flickr)
Autor článku: T. Pek