Reprezentace přivezla z francouzského Bourges zlato!

19.10.2019

Stříbrná kletba povolila! Reprezentace i s tatranskými hráči v sestavě přivezla zlato z 1. French Open v Bourges. Hráči Zdeněk Krupička, Jiří Cibelius a Zuzana Přibilová se svých úkolů zhostili na výbornou. Na vše dohlížel trenér Tatranu Tomáš Pek, který u reprezentace standardně plní roli asistenta, ale tentokrát zaskakoval v roli hlavního kouče za pracovně vytíženého Vladimíra Maříka. Zeptali jsme se Zuzany, jak hodnotí svůj první velký turnaj v dresu reprezentace.

Zuzko, prožila si svůj první velký turnaj v A-týmu reprezentace a hned z toho byla cenná výhra. Jak sis turnaj užila? 
Skvěle! V základní skupině jsme vyhráli všechny zápasy, dařilo se nám i v rozřazovací fázi a nakonec jsme celý turnaj vyhráli. Takže líp to ani dopadnout nemohlo. Možná to na první pohled vypadá tak, že jsme vůbec nezaváhali a všechno šlo snadno, ale je pravda, že zejména zápasy v základní části byly výsledkově hodně těsné a byly chvíle, kdy jsme nehráli úplně podle našich představ. Vždycky jsme to ale nakonec dokázali vybojovat a i proto je konečné vítězství hodně cenné.

Nastupovala si v první formaci se Zdeňkem Krupičkou a Zbyňkem Sýkorou, co pro tebe bylo nejsložitější? 
Já i Zdeněk jsme hráli na stejných pozicích, jako v domácím Tatranu Střešovice. Jediným úkolem tedy bylo sehrát se v útoku se Zbyňkem, který je jindy naším úhlavním nepřítelem v dresu českobudějovických Štírů. Myslím, že se nám to povedlo a kromě vstřelených gólů máme za sebou i hodně pěkných "nególových" akcí.

Jak moc tě překvapilo, že jsi na konci turnaje byla na špičce produktivity našeho týmu? 
Hodně - kdo mě zná, dobře totiž ví, že nejsem žádný velký střelec :-) I proto jsem čekala, že se víc prosadí ostatní kluci z týmu, kteří míří mnohem lépe, než já. Řekla bych, že mou předností je obecně spíš dobrý výběr místa. Myslím, že většina mých gólů nebo asistencí potom vypadají jako že jsem měla "kliku", ale ve skutečnosti vychází z rozhodnutí, která dělám desítky vteřin před samotným gólem nebo finální nahrávkou. A to platilo i pro góly na tomto turnaji...

Kdybys měla vypíchnout jednu věc, která se ti na turnaj nejvíce povedla, co by to bylo? 
Nevím, jestli nejvíc, ale určitě byl důležitý hned první gól turnaje, který jsem dala (pro mě klasicky) z dorážky ze zmatku před brankou. Střílel Zdeněk Krupička a balónek se odrazil tak pěkně, že stačilo doklepnout. Zdenda si ze mě potom dělal srandu, že jsem se vůbec neradovala - jenže já jsem gól v tom chaosu vůbec neviděla a že padnul jsem zjistila až po pár vteřinách z reakcí kluků.

Zdroj foto: https://florbalvozickaru.cz (flickr)