S Natovem 3 vítězství a jedno prohrané derby

13.02.2020

Domácí ligové kolo je za námi. Převládá spokojenost s předvedenou hrou i výsledky, i když se nám v posledním zápase nepodařilo porazit SKV Comap Praha tým.

Vrátit se na vítěznou vlnu, probudit nové střelce, odčinit nedávnou prohru s Vikingy z Mostu a hlavně mít ze hry větší radost. Tak zněl sumář toho, co jsme chtěli na domácí půdě v pražském Radotíně docílit.

Na pomoc nám přijel i Jan Natov, který po delší pauze zapříčiněné rodinnými a extraligovými povinnostmi opět mohl posílit naše řady, i když ne úplně plnohodnotně. Stále probíhá sezóna extraligy mužů, takže nebyl důvod riskovat jeho zranění, aby mohl plnit své povinnosti u hlavního zaměstnavatele v Mladé Boleslavi.

V prvním zápase se nám podařilo přesvědčivě rozstřílet SKH Meteor Plzeň. Soupeři chyběl gólman a tak ho zastoupila legenda paraflorbalu Martin Černý, který standardně nastupuje v útoku. Připsal si pár pěkných zákroků, ale salvě ve třetí třetině už neodolal. Výsledek 12-0 hovořil jasně v náš prospěch.

V dalším zápase jsme měli o motivaci navíc. Vikingové nás dokázali udolat v Ostravě a tak jsme se na zápas opravdu těšili. Ve hře byla od začátku znát naše dominance a tak nezbývalo trpělivě čekat na využití našich brankových příležitostí. Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy se nám povedlo odskočit na tříbrankový rozdíl. V poslední třetině jsme přidali ještě jednu branku a vendeta byla dokonána.

Nedělní program odstartoval naším zápasem s polským Wheel Wolf Sosnowiec. Těžký soupeř dostál svého jména a dost dlouho nás trápil kvalitními protiútoky. Poláci mají ve svém středu nyní nejvýraznějšího hráče celé ligy. Jarosław Kwapisz vede kanadské bodování a uhlídat ho je takřka nadlidský výkon. Dobrý týmový výkon a stálá rotace hráčů při střídání nám ušetřila dost sil, a tak se nám podařilo zápas zlomit opět v jeho půlce. Krásné trefy Stanislava Cimpy, Zdeňka Krupičky a Honzy Natova nás dostaly do vedení 5:1, které ještě ve třetí třetině dokázal navýšit Tomáš Pek. Pro tento zápas v klasickém čase kolem 6. minuty.

Derby. Jednou my. Jendou oni. Zápasy s SKV Praha Comap jsou vždy správně vyhecované. Vzduchem je cítit napětí spolu s nezaměnitelnou vůní páleného kovu obručí. Zápas opět přinesl snad úplně vše, na co si vzpomenete. Samostatný nájezd. Nespočet gólových šancí. Rychlé brejky i pohledné postupné útoky. Fair-play. Parádní zákroky gólmanů, nastřelené brankové konstrukce a v poslední řadě i hru bez brankáře. V zápase se nám podařilo vstřelit první gól. I když to v derby bývá velmi důležitý krok k vítězství, nepodařilo se nám vedení udržet. Po dvou slepených gólech na konci druhé třetiny se SKV dostalo do vedení. Třetí třetinu jsme změnili taktiku a snažili se o nátlakovou hru. Neslo to své ovoce, ale z připravených šancí se nic neurodilo. V zápase jsme padli 1-2, ale se vztyčenou hlavou.

Liga pro nás bude pokračovat v Polsku 21. - 22. 3. 2020. Mezi tím se větší část týmu zúčastní reprezentačního soustředění v Kutné Hoře.

Autor článku: Tatran