Stenly: Jsem na sebe přísný a chci si dávat ty největší cíle

03.05.2019

Základní část florbalové extraligy vozíčkářů je u konce. Tatran se v konečném zúčtování dostal na třetí příčku tabulky a už je jasné, že čtvrtfinálové bitvy odehraje s Bulldogs Brno. O uplynulé sezóně a blížícím se play-off jsme hovořili se Standou Cimpou.

Stenly, jak bys zhodnotil uplynulou základní část vozíčkářské extraligy z pohledu Tatranu i soupeřů?
Tak zhodnotil bych to v celku kladně. Myslím si, že s třetím místem můžeme být spokojeni. Bohužel tuto základní část jsme měli velkou porci omluvenek ze zdravotních důvodů nebo kvůli vytíženosti hokejistů před MS, ale vždy se nám povedlo složit dobrou sestavu a uhrát solidní výsledky. Bohužel někdy naše výkony nejsou konstantní. Jeden zápas jsme schopni úhrad velice nadstandardně proti výbornému týmu a druhý si neumíme poradit s rolí favorita, což je do budoucna potřeba zlepšit.  

V kanadském bodování jsi se dostal na 18. místo za 7 gólů a 10 asistencí. Jsi s tím spokojen?
Nejsem. Jsem na sebe přísný a chci si dávat ty největší cíle a výzvy. Chci se rovnat s těmi nejlepšími. Cíl byl TOP 10 a možná kdybych skončil tam, tak bych i přesto nebyl spokojený. Vždy je co zlepšovat. Nejhorší pro sportovce je když usne na vavřínech a je sám se sebou spokojený. Tomu se chci vyhnout a dál na sobě pracovat. 

Jak pracuješ svých individuální schopnostech?
Věřím v to, že talent není všechno. Jediné co uznávám je tvrdá dřina. To se odráží v mém přístupu a tréninkovém režimu. Záleží na mé pracovní vytíženosti, ale můj tréninkový týden čítá 6 až 8 tréninkových jednotek. Střídá se v něm florbalový trénink, trénink power wheelchair hokeje, dvakrát týdně boxuji, posilovnu navštěvuji i třikrát za týden a dojíždím na fyzio - Core/mobilita i dvakrát za týden.

Připravuje se ti nový vozík, už víš jak bude vypadat a v čem by ti měl pomoci?
Ano vím, už jsem dostal grafický návrh a představa je jasná a čistá. Pracovní název vozíku je "BEAST". Myslím si, že to vypovídá za vše. Doufám, že mi pomůže po všech stránkách, jelikož bude vyroben speciálně mě na míru. Uvidíme, necháme se překvapit. 

Blíží se play-off, jak vidíš šance Tatranu?
Je těžké odhadovat šance, takhle před play off. Víme co v nás je. Věřím, že ze sebe všichni vydáme to nejlepší a necháme tam všechno. To by mohlo vést k postupu třeba i do velkého finále. Každopádně věřím, že se nám podaří ukořistit některý z cenných kovů. 

Stando děkujeme za rozhovor a přejeme hodně sportovních úspěchů. 

Autor: Tomáš Pek

Chci číst další novinky »