Štíři ve vedení a plzeňský progres

22.03.2023

Ligové kolo pořádané pražským Tatranem se tentokrát odehrálo v hale na Ruzyni, kde obvykle pořádá své ligové turnaje konkurenční SKV Comap tým. Je čím dal těžší sehnat spolehlivého partnera, halu s parketami, která by nám v dostatečném předstihu rezervovala víkend na naše zápasy. Dost ale organizace, pojďme k zápasům.

Hned na úvod se odehrál třaskavý duel mezi PARAFLORBAL Ostrava a Tatran Střešovice, který byl po remíze 1:1 korunován sérií 14 nájezdů, kdy po dvou trefách Mrázka a Peka, vyhrál střešovický Tatran. Následující zápasy šly podle papírových předpokladů, kdy si Štíři s přehledem zajistili šest bodů do tabulky a Tatran ve svižném duelu s plzeňským Meteorem musel vynaložit značné úsilí k naoko snadně vypadající výhře 4:0.  

Byl to právě Meteor Plzeň, který v posledním zápase dne šokoval všechny zainteresované, když si připsal další 3 body do tabulky, kdy po mostecké výhře nad SKV Comap tentokrát obrali Vikingy z Mostu těsnou výhrou 1:0!

Neděle se nesla ve znamení vyrovnaných duelů. Štíři si připsali nejhubenější výhru nad Meteorem Plzeň v sezóně. Ostrava porazila Most těsně 3:4. Plzeň chtěla další body proti Ostravě, kdy dokonce vedla 1:0 a to vytouženým PRVNÍM LIGOVÝM GÓLEM Marka Vápenky, ale o obrat se postaralo duo Večeřa, Beleščák a nakonec si Ostravští odnesli plný počet bodů. Tatran si z neděle odvezl také 3 body za výhru s Mostem, kdy po dlouhotrvajícím stavu 0:1 nakonec zápas otočil během necelých dvou minut hattrickem Tomáš Pek. 

Dopoledne se odehrál nejočekávanější zápas Štírů a Tatranu. Tedy 2. a 1. týmu tabulky. Zápas poznamenala obranná chyba Tomáš Peka, díky které šli Štíři rychle do vedení 1:0. Tento stav i přes velké šance obou týmů trval až do poslední fáze 3. třetiny, kdy Tatran odvolal z brány skvěle chytajícího Jaroslava Novotného a inkasoval na 2:0 do prázdné brány. Poté se zápas již dohrával, kdy Tatran chtěl vstřelit alespoň čestný gól, ale z dalšího brejku inkasoval třetí branku.

Poslední zápasy před blížícím se PLAY-OFF 2023 se odehrají na půdě zlepšujícího se Meteoru Plzeň. Do města piva se všichni velmi těší. Jak nakonec dopadne souboj ve středu tabulky o jednotlivá umístění? Získá Plzeň další body do tabulky a zatlačí tak na SKV Comap? Pokusí se Tatran ještě přeskočit Štíry na první místo tabulky a vyhrát tak základní část?

Nechme se překvapit. Je jisté, že to bude opět zábavná podívaná plná pozitivních i negativních emocí, gólů a asistencí, ale hlavně florbalové radosti.

ZDROJ FOTO: M. Štěpjak
Autor článku: Admin