Střelecky tristní dopoledne vs hvězdné odpoledne

26.03.2024

V domácím ligovém kole v Praze Ruzyni jsme ukázali dvě tváře. První byla dopolední, kdy nám nepřálo střelecké štěstí, i když samotná hra snesla parametry. Ta druhá byla odpolední, herně neméně kvalitní, ale potvrzena góly a efektivitou.

Sobota dopoledne. Plzeň, letošní kometa ligy, která září ve středu ligové tabulky, nám pěkně zavařila. Dá se říct, že nám vzala šance na umístění do druhého místa ligové tabulky. Valící se Meteor nás zpočátku dával zabrat. Natěšený a dobře presující soupeř využil našich chyb, až jednu z nich potrestal náš odchovanec Marek Vápenka. I přes olbřímí snahu vyrovnat nás střelecká muška neposlouchala. Výsledek 0-1 nebyl krutý, modrobílá skvadra si vítězství za snahu a obětavost zasloužila. Gratulujeme.

Ono dopolední trápení pokračovalo i v neděli, kdy nás v podobném průběhu zápasu pokousal polský vlk. Wheel Wolf si pořídili zkušeného trenéra Petra Koutného, který do kluků vlil trochu energie a hodně disciplíny. Osobní obrana na vybrané hráče a nepříjemný, fyzický florbal nás nepouštěl do naší hry. Po propadnutí jednoho z našich křídel se individuálně prosadil Woznica, který je nejlepším střelcem průběžné ligové tabulky. Naše odpověď už nepřišla i přes takřka 3 minuty trvající hru bez brankáře.

Odpolední zápasy nám vyšly skvěle. Nejdřív jsme se vypořádali s nebezpečnými Vikings Most, kteří nám v tabulce šlapou na paty. 4-0 byl rozdíl třídy. Jakoby se soupeř snad šetřil na následující parádní zápas s Polskem, kde po heroickém výkonu bral vítězství 6-3 a již tak zamotaná tabulka je nyní ještě více vyrovnaná.

Konec dobrý, všechno dobré. V posledním zápase nás čekal úřadující mistr republiky z Budějovic. Takticky upjaté utkání, plné pěkných florbalových akcí, vrcholilo třetí třetinou. Dvě krásné akce zakončil Tomáš Pek a vítězství 2-0 nám vrátilo teoretickou šanci na přímý postup do semifinále. Jednu z krásných akcí si můžete prohlédnout i ve videu. Spolupráce celého týmu na jeden dotyk od vlastní brány. Stačilo 6 vteřin na přechod celého hřiště z obranného rohu na vstřelení krásné branky.

Jak to celé dopadne se dozvíme již za 14 dní v Plzni. Držte nám palce!

ZDROJ FOTO: Flickr - Český paraflorbal
Autor článku: Admin


Celé zápasy s Polskem a se Štíry naleznete zaznamenané zde: 
https://sport.video/cesky-paraflorbal

VIDEO: Gól na 1-0 T. Pek (asistence: Z. Přibilová) a gól na 2-0 T. Pek (asistence: Z. Přibilová)