Stříbrný rok 2019 pokračuje

06.08.2019

Na Prague Wheel Open jel Tatran potvrdit pozici druhého nejlepšího českého týmu uplynulé ligové sezóny a není to tak dávno, kdy naše reprezentace obhájila druhé místo na největším mezinárodním turnaji Paragames Breda. V sestavě reprezentace se na úspěchu nemalou měrou podíleli i naši hráči Jaroslav Novotný, Jan Hamák a Jiří Cibelius. Pohled Tatraňáků na tento rok je tak více než stříbrný, protože právě skvělé druhé místo jsme vybojovali i na skončeném turnaji PWO 2019.

Úspěch se vždy skládá z mozaiky malých vítězství a mravenčí práce jednotlivých hráčů, kteří dokáží týmově i individuálně splnit úkoly na hřišti i mimo něj. Šlo by se rozepsat o průběhu jednotlivých zápasů, avšak důležitější a možná i zajímavější je pohled na tým, práci a zvládnuté momenty, díky kterým turnaj dopadl tak skvěle.

Týmová chemie

Emoce a hlad po vítězství, to je naše doména. Pokud se vrátíme k většině momentů, kdy jsme tzv. tahali za kratší konec, vydrželi jsme s hlavami nahoře, a i když na hřišti v emocích někdo někomu něco vyčetl, vždy to bylo ku prospěchu věci. 

Jistota v brance

Dlouhodobě nemáme problém s kvalitou brankářů. Jaroslav Novotný, kterému nikdo neřekne jinak než Lachtan se zaskvěl parádními výkony v obou zápasech s pozdějším vítězem Nacka Hi (SWE). Ve skupině tak dopomohl k historickému úspěchu našeho klubu, který poprvé v historii zvládl porazit švédský celek. Soupeřovy střelce doháněl svými zákroky k šílenství. Prostě zavřeno, tečka a na shledanou. Lukáš Grüner, kterého si každoročně půjčujeme z ostravského FBC, vyhrál svůj mini souboj s SKV Praha ComAp Team, kdy po hubené porážce 1-0 ve skupinové fázi, dokázal zavřít klec v semifinále, což bylo v kontextu turnaje samozřejmě o dost důležitější. Možná už si nikdo ani nevzpomene, ale za stavu 2-1 pro Tatran Lukáš vychytal samostatný únik Františka Synka a poslal nás tak do finále.

Prešovský beton

V turnaji se vybrousila obranná dvojice, na kterou se dalo spolehnout. Jan Hamák a Tomáš Pek vynikali neprostupností a co je důležitější, že i v zápasech, kdy nás soupeř vysokým presingem dostával do úzkých, nezmatkovali a často dokázali rozvinout nebezpečný protiútok.

Střelba ostrými

V útočné fázi se zaskvěl Zdeněk Krupička. Vyhrál nejlepšího střelce turnaje a ze soupeřů si často dělal kužele, jako za svých mladých let. Nebylo snad jediného člověka v hale, který by nekroutil hlavou nad jeho fyzickým fondem. Tolik metrů ve sprintu za tři dny turnaje neměl pravděpodobně nikdo. Důležité však bylo, že vše dokázal proměnit i v góly, které nás dostaly až do finále.

První dáma světového florbalu

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena naše Zuzana Přibilová. Nikdo o tom nemůže pochybovat, protože je první hráčkou finále velkého mezinárodního turnaje a to jako členka základní pětky svého týmu. Pokud se zamyslíme, v jakém tempu a kolik minut za celý turnaj odehrála, opět nad tím zůstává rozum stát.

Co příště udělat lépe? Turnaj odhalil cestu k příštímu vítězství. Do dalších turnajů víme na čem je potřeba zapracovat, abychom přijeli zase o kus silnější. My nepolevíme!


FOTO PWO 2019


Záznam finálového zápasu PWO 2019