V Budějovicích by chtěl vyhrávat každý

12.12.2022

Do Českých Budějovic jsme přijeli v plné sestavě kromě Michala Vápenky, který si musel plnit své reprezentační povinnosti v parahokeji. I tak se nám herně dařilo, i přes jednu prohru převládá spokojenost.

Jako tradičně naším prvním zápasem bylo Pražské derby, kdy jsme se utkali s týmem SKV Comap Praha tým. Zvítězili jsme poměr 4:0, skóre otevřel gólem Tomáš Pek, ve 2 třetině hry si svojí první branku v této sezoně připsal Standa Cimpa. Naše vítězství korunoval dvěma góly, které dělilo jen 20 vteřin, Zdeněk krupička.

Jako druhý sobotní zápas nás čekal domácí celek Štíři České Budějovice. V plné sestavě a s odhodláním odčinit poslední porážku se Štíři vrhli do zápasu a chtěli v domácím prostředí urvat všechny body. Tento zápas se nám moc nepovedl, prohráli jsme ho 4:1. Veselo bylo pouze v začátku zápasu, kdy naše skóre otevřela jako již tradičně proti českým Budějovicím Zuzka Přibilová! V zápase jsme měli i smůlu, 2 góly obdržené divnými odrazy, které nepomohly a v zápase jsme tak tahali za kratší konec.

První nedělní zápas nabídl dosti strategický zápas proti Mostu, ale ubojovali jsme ho výsledkem 1:0 když si svoji druhou branku v sezóně připsal Standa Cimpa! Věříme, že tímto gólem se Standa dostane do pohody a potvrdí svou vizitku obávaného střelce.

Poslední zápas nedělního dne jsme sehráli celkem Paraflorbal Ostrava. Čtyřmi góly jsme si zařídili vítězství, bohužel celek Ostravy prostřelil našeho gólmana Jardu Novotného ojedinělou střelou, a ten tak přišel o čisté konto. Náš první gól v zápase vstřelila opět Zuzka Přibilová a následně se svojí střelou prosadil i Zdena Krupička. Druhou třetinu začal lépe celek z Ostravy, který po 9 sekundách skóroval. Na to však našel odpověď Tomáš Pek a zařídil nám vedení 3:1. Poslední naší trefu měl zatím náš nejlepší střelec v tabulce kanadského bodování Zdeněk krupička. Z Budějovického kola si odvážíme 9 bodů a stále si držíme první místo v průběžné tabulce paraflorbalové ligy.

ZDROJ FOTO: Český paraflorbal
Autor článku: Marek Vápenka